2024-09-12 „Voveriukų“ grupėje vyko STEAM veikla ” druska meninėje raiškoje”. Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Grita  su vaikais kalbėjo apie valgomąją druską ir jos savybes. Be sūraus skonio druska dar turi savybę sugerti drėgmę. Norėdami tai pamatyti vaikai pirmiausiai vandeniu drėkino lapus, tuomet ant šlapio paviršiaus liejo akvarelės spalvas . Šlapias spalvotas paviršius buvo barstomas druska. Spalvos leido vaikams stebėti, kaip druska traukia į save vandenį ir kristalai nusidažo įvairiomis spalvomis. Kitą dieną nuo išdžiūvusių piešinių nuvalė jau sausą druską pastebėdami, kad kur ant lapo buvo druskos kristalas, toje vietoje liko didelė spalvų koncentracija.

2024-09-03 „Voveriukų“ grupės vaikai kartu su mokytoja Grita mokėsi skaičiuoti. STEAM veikla ” kaštonų matematika”: matematika integruota į gamtos pažinimą. Su vaikais lauko aikštelėje aptarė kaštonų ypatumus, kokie jie būna ant medžių ir kas randasi duriančiame apvalkale. Vaikai sužinojo, kad nepilnai sunokę kaštonai būna baltos spalvos. Sugalvojo kaip išvaduoti kaštonus iš apvalkalo, skaičiavo kiek kaštonų būna apvalkale, vėliau skaičiavo ir išlukštentus kaštonus, lygino didelius ir mažus kaštonus…kiek vienos spalvos kiek kitokios.

2024-06-05 vyko STEAM veikla „Prakalbink akmenėlį“.  Vaikai kieme piešė ant akmenėlių ir su guašu, ir su vaškinėmis kreidelėmis. Mažieji piešė darželio kieme, o priešmokyklinukai iškeliavo prie Nemuno. Kiekvienas susirado savo akmenėlį ir piešė ant jo. Nauja patirtis, kad galima piešti ne tik ant popieriaus, ant plėvelės, bet ir ant akmens.

2024-06-04 STEAM veikla „Išvestinės spalvos“. Smagi vasara…smagios spalvos. „Voveriukų“ grupės vaikai atliko eksperimentą -į vandens buteliukus dėjo krepinio popieriaus juosteles ir stebėjo kokios spalvos gaunasi vanduo, maišant tam tikras spalvas. „Žiniukų grupės vaikai eksperimentui naudojo: vanduo+vatos diskeliai+flomasteriai+krepinis popierius. „Meškiukų“ grupės vaikai gamino ir pūtė spalvotus burbulus, dažė vandenį krepiniu popieriumi…tokiame vandenyje skleidėsi vaikų pagamintos gėlės. „Drambliukų“ grupės vaikai  kūrė paveikslus panaudodami krepinį popierių ir vandenį, taip pat jie kūrė spalvotus vulkanus. „Ančiukų“ grupės vaikai stebėjo ar pavyks spalvoms pasiekti vienai kitą. Spalvota diena…

2023-11-21 “Pelėdžiukų” grupėje visą savaitę vyko projektas “Vandenyno gyventojai. Vaikai kartu su mokytojomis žiūrėjo video medžiagą apie žuvis, apie ryklius. Vėliau įvairiose knygose ir enciklopedijose stebime žuvų ir ryklių nuotraukas, vaikai įvardija, kur yra rykliai, kuo jie skiriasi nuo kitų žuvų. Šokame pagal “Baby shark” dainą. Vaikai padarė nuotrauką kartu su 3D ryklio vaizdu, tyrinėjame, kaip atrodo jo galva, šypsena su daugeliu dantų. Gaminome ryklių karūnas, stengiamės taisyklingai suklijuoti visas ryklio veido dalis. Skaičiavome, kiek “ryklių” su karūnomis šiandieną apsigyveno mūsų grupėje. Vaikai praplėtė žinias, kokie gyvūnai gyvena vandenyne, atskiria ryklius nuo kitų žuvų. Vaikai sužinojo, kad rykliai juda pelekų ir uodegos pagalba, gali kvėpuoti po vandeniu, nes turi žiaunas, valgo mažesnes žuvis. Didžiajai daliai vaikų pavyko taisyklingai suklijuoti ryklio veido dalis (akis, burną, dantis) ir pasigaminti karūnas. Namuose vaikai su tėveliais iš antrinių žaliavų, gamino “Mano šauniausia žuvelė”, kurią atsinešė ir apgyvendino vandenyne. Vaikai gamino vėžliukus, darė eksperimentą kaip juda vandenyje jūrų arkliukai.  Štai kiek daug sužinojome apie vandenyno gyventojus, o projektą baigėme apsilankymu T. Ivanausko Zoologijos muziejuje.  Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Erika R. ir Justina R.

2023.10.17 Priešmokyklinės grupės “Smalsučiai” ir “Žiniukai” dalyvavo skaitymo skatinimo edukaciniame užsiėmime Šančių padalinio bibliotekoje, knygos pristatyme “Lapų vagis”. Po knygos pristatymo, bibliotekininkė Šarūnė pakvietė vaikus iš medžių lapų sukurti Pelėdžiukus. Vaikams labai patiko knyga apie lapų vagis. Grįžę į darželio kiemą, vaikai grėbė medžių lapus. Kilo mintis ką nors iš lapų padaryti gražaus. Lapus kimšo į maišus-rankoves. Po to matavo jų ilgį, plotį, mėgino apglėbti. Iš jų vaikai formavo geometrines formas, skaitmenis, kirmėlę, sraigę. Vaikai buvo skatinami išnaudoti rudens teikiamas galimybes, atrasti, kurti, patirti, eksperimentuoti  su gamtine medžiaga. Veiklos gamtoje praplėtė  skaičiavimo ir matavimo gebėjimus. Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Kristina S. ir Gina J.

2023-01-17 Šviesos stalas esantis grupėse prieinamas vaikams visada. Priešmokyklinių grupių “Žiniukų” ir “Smalsučių” vaikai labai mėgsta savarankiškai pasirinkti veiklas prie šviesos stalo. šį kartą eksperimentavo su gamtine medžiaga ir kitomis pasirinktomis šviesos stalo priemonėmis.  Kūrybinių idėjų vaikams netrūksta, tereikia sudaryti sąlygas jų bandymams, tyrinėjimams. “Žiniukų” grupės vaikai tyrinėjo snaiges, jų formas, dydį ir kiekvienos išskirtinumą. Patys gaminosi mišinį “TALK MAGNEZUIM”+ H2O  ir jo pagalba kūrė savo originalią snaigę. “Smalsučių” grupės mergaitėms labai reikėjo išbandyti smėlio savybes ant šviesos stalo. Panaudojo pačių rinktas kriaukles bei kitas esamas priemones ir kūrė “Jūros dugną” Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Kristina S. ir Gina J.