Formuojant rūpestingą požiūrį į paukščius, skatinant vaikus jiems padėti bei globoti, ugdomas vaikų ekologinis sąmoningumas. „Žiniukų“ ir „Smalsučių“ grupių vaikai su priešmokyklinio ugdymo mokytojomis Kristina S. ir Gina J.  nusprendė pasirūpinti darželio kieme apsilankančiais paukšteliais. Paukščių globa žiemą – tai ne vien malonumas jaustis atliekant gerą darbą, bet ir puiki galimybė iš arčiau padėti susipažinti vaikams su mūsų krašte žiemoti pasiliekančiais paukščiais, mokyti vaikus gerumo, atsakingumo, vaizdžiai paaiškinti gamtoje vykstančius pokyčius. Žiemą po langais stebėti būrelį paukščių – tikras malonumas. Todėl belieka tik susimeistrauti lesyklėlę ir pasikviesti sparnuočius ,,užkąsti“. Vaikams buvo suteikta žinių apie tvarumą ir daiktų bei medžiagų daugkartinį panaudojimą, apie aplinkos saugojimą. Naudojant antrines medžiagas (plastiko pakuotę) įgyvendinti inžineriniai gebėjimai, kūrybiniai sumanymai gaminant lesyklėlę sparnuotam draugui. Pasirūpinome paukšteliais ir žinoma puikiai praleidom laiką lauke.