Šančių lopšelis-darželis

KAUNO ŠANČIŲ LOPŠELIS DARŽELIS
Miglovaros 14 LT-45293 Kaunas
Telefonas +370 37 34 15 06, faks. +370 37 34 15 03
El.paštas info@sanciudarzelis.lt

El. dienynas
El. dienynas
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...
DRAUGAUKIME

PARTNERIAI
PARTNERIAI

VASARIO 5-OJI ŠV.AGOTA, DUONOS DIENA

Vasario 5 d. nuo seno lietuviai garbino ugnies deivę Gabiją ir kasdieninį maistą – duoną. Šią dieną buvo kepama duona. Tikėta, kad apeigose pašventinta duona pagelbsti kilus gaisrui, saugo nuo ligų. Nuo senų laikų tądien daugelyje namų pakvipdavo duona. Duona yra vienas seniausių žmonių valgių. Jai skirta daug gražių žodžių, eilių. Visą savaitę vaikai su grupių mokytojomis kalbėjo apie duonos kelią nuo grūdo iki mūsų stalo. Vaikai klausėsi pasakų apie duoną, patys vaidino, žiūrėjo video apie duonos kelią,  minė mįsles, skaitė patarles apie duoną, piešė, lipdė, aplikavo, lipdė duonos kepaliukus iš molio, modelino, sūrios tešlos. Ragavo įvairios rūšies duoną, skanavo su medumi, uogiene, naminiu sviestu. Vienos grupės vaikai patys iškepė duoną  ir ją ragavo. Vaikai sužinojo kokį ilgą kelia turi nukeliauti duonelė, kol pasiekia mūsų stalą.