2022-11-21 “Pelėdžiukų” grupėje visą savaitę vyko projektas “Vandenyno gyventojai. Vaikai kartu su mokytojomis žiūrėjo video medžiagą apie žuvis, apie ryklius. Vėliau įvairiose knygose ir enciklopedijose stebime žuvų ir ryklių nuotraukas, vaikai įvardija, kur yra rykliai, kuo jie skiriasi nuo kitų žuvų. Šokame pagal “Baby shark” dainą. Vaikai padarė nuotrauką kartu su 3D ryklio vaizdu, tyrinėjame, kaip atrodo jo galva, šypsena su daugeliu dantų. Gaminome ryklių karūnas, stengiamės taisyklingai suklijuoti visas ryklio veido dalis. Skaičiavome, kiek “ryklių” su karūnomis šiandieną apsigyveno mūsų grupėje. Vaikai praplėtė žinias, kokie gyvūnai gyvena vandenyne, atskiria ryklius nuo kitų žuvų. Vaikai sužinojo, kad rykliai juda pelekų ir uodegos pagalba, gali kvėpuoti po vandeniu, nes turi žiaunas, valgo mažesnes žuvis. Didžiąjai daliai vaikų pavyko taisyklingai suklijuoti ryklio veido dalis (akis, burną, dantis) ir pasigaminti karūnas. Namuose vaikai su tėveliais iš antrinių žaliavų, gamino “Mano šauniausia žuvelė”, kurią atsinešė ir apgyvendino vandenyne. Vaikai gamino vėžliukus, darė eksperimentą kaip juda vandenyje jūrų arkliukai.  Štai kiek daug sužinojome apie vandenyno gyventojus, o projektą baigėme apsilankymu T.Ivanausko Zoologijos muziejuje.  Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Erika R. ir Justina R.